Polerowanie lakieru to najbardziej czasochłonny i szczegółowy proces auto detailingu. Podczas każdej renowacji lakieru, detailerzy zwracają uwagę na każdy najmniejszy szczegół. W każdym profesjonalnym salonie, w pakiecie wraz z korektą lakieru odświeżone powinny zostać również lampy, chromy, czy też rury wydechowe. Stwierdzenie, że efekt po polerowaniu jest bardzo krótki to tylko mit.
Niestety nie zawsze tanio chodzi w parze z dobrym. Usługa wykonywana w profesjonalnym studiu detailingowym wyróżnia się wysoką precyzją i ogromną starannością, a co najważniejsze zawsze wykonywana jest w sposób bezpieczny dla samochodu, tudzież innego pojazdu.
Przed przystąpieniem do procesu odnowy lakieru, auto jest bardzo dokładnie myte, lakier przechodzi proces deironizacji i dekontaminacji, podczas którego usuwane są wszelkie zabrudzenia mocno osadzone w lakierze tj. lotna rdza, asfalt czy też drobinki metaliczne. Po wysuszeniu auta, wykonywane są oględziny pojazdu, czyli lokalizowanie wszystkich widocznych uszkodzeń na lakierze i nie tylko. Do takich uszkodzeń możemy zaliczyć widoczne wgniecenia, rysy i przetarcia, które nie nadają się już do naprawy ze względu na ich agresywność i głębokość. Po wizualnych oględzinach samochodu, dokonywany jest pomiar grubości lakieru. W ten sposób można ustalić dalsze prace nad lakierem oraz ocenić w jakim stopniu możemy dokonać korekty, tak aby była ona bezpieczna dla auta. Pamiętajmy, że nie wolno usunąć za dużo lakieru bezbarwnego, gdyż grozi to uszkodzeniem elementu. Zbyt agresywna polerka, uniemożliwia Nam również ponowne prace w przyszłości przez zbyt małą grubość lakieru, dlatego tak ważne jest by korzystać z usług sprawdzonego i doświadczonego studia detailingowego w trosce o bezpieczeństwo swojego pojazdu.
Zanim przystąpimy do procesu polerowania, musimy dobrać odpowiednie pasty i pady polerskie, w zależności od wcześniej zbadanego stopnia zniszczenia oraz rodzaju lakieru. Należy pamiętać, że każdy lakier jest inny. Ma na to wpływ jego wiek, rodzaj, marka pojazdu oraz ważne jest to czy jest on oryginalny czy może był już wcześniej naprawiany. Po dobraniu odpowiednich środków polerskich możemy przystąpić do polerowania lakieru. Pamiętajmy, że zajęcie to zajmuje dużo czasu, wymaga doświadczenia oraz pełnego skupienia. Niektóre korekty lakieru potrafią trwać kilkadziesiąt godzin, ale tak długi czas spędzony przy pracy nad lakierem owocuje naprawdę niesamowitym efektem i ogromną dokładnością. Po wykonanej renowacji, dobrze jest zabezpieczyć lakier, aby dłużej utrzymać go w nienagannym stanie. Możemy użyć do tego wosku, powłoki czy też folii ochronnej. Oczywiście długość utrzymywanego efektu po usłudze, zależy tylko i wyłącznie od eksploatacji i pielęgnacji pojazdu. Jeżeli będziemy o auto odpowiednio dbać, a automatyczne myjnie szczotkowe omijać szerokim łukiem, lakier naszego samochodu będzie w świetnej kondycji przez wiele lat.